Pierwsze w Polsce uruchomienie modułu WMS (Warehouse Management System) w ramach Microsoft Dynamics AX 2012 R3

Ecco obuwie
Klient:

KRM (Ecco Holding Group)

Wyzwanie

Wdrożenie i uruchomienie standardowego systemu WMS (Warehouse Management System) Microsoft Dynamics AX 2012 w centralnym magazynie Klienta, zapewniającego efektywną i szybką obsługę sklepów stacjonarnych oraz sprzedaży internetowej. Adaptacja wybranego przez Klienta oprogramowania do cyklicznych zmian w oczekiwanej wydajności rozwiązania, wynikających z sezonowości oferowanych produktów (tj. obuwia) i potrzeby ich dynamicznej rotacji w krótkim czasie.

Nasza rola

Wykonanie projektu architektury elementów systemu na podstawie zebranych danych o lokalizacji, liczbie użytkowników, obsługiwanych punktach końcowych łańcucha dostaw, wolumenie sprzedaży, sezonowości i logistyce procesu. Ponadto uruchomienie standardowego modułu WMS (Warehouse Management System) Microsoft Dynamics AX 2012, przeprowadzenie szkoleń dla użytkowników końcowych rozwiązania oraz bieżące wsparcie w codziennej pracy.

Efekt

Od wydania Microsoft Dynamics AX 2012 R3, producent oprogramowania udostępnił użytkownikom nową wersję modułu zarządzania magazynem (Warehouse Management System – WMS). Zastąpiła ona dotychczasowe rozwiązanie dla tego obszaru, proponowane przez Microsoft w poprzednich odsłonach systemu. Nowa wersja umożliwia kompleksową obsługę procesów magazynowych – od przyjęcia towaru, przez operacje wewnątrz magazynu, aż do jego wydania.

Ecco obuwie

Jednym z obszarów wdrożenia systemu Microsoft Dynamics AX 2012 w organizacji Klienta był magazyn oraz logistyka. Klient zdecydował się na wprowadzenie „dojrzałego” rozwiązania klasy WMS dostępnego w standardzie wersji Microsoft Dynamics AX 2012 R3, którą wcześniej zakupił.

Zasadnicza część projektu została zrealizowana w ciągu 6 miesięcy. W tym czasie w systemie zostały odwzorowane i przygotowane kluczowe procesy realizowane przez Klienta w ramach operacji magazynowych i logistycznych. W zakres prac weszło m.in. przygotowanie aplikacji mobilnej na tablety dla pracowników magazynu, umożliwiającej obsługę operacji magazynowych oraz integracja z firmami spedycyjnymi. Kolejny miesiąc został poświęcony na przetestowanie funkcjonalności oraz szkolenia dla użytkowników końcowych systemu.

Wdrożenie systemu WMS (Warehouse Management System) w ramach Microsoft Dynamics AX 2012 R3 w firmie KRM (Ecco Holding Group) – obecnej na 18 rynkach europejskich, posiadającej ponad 300 własnych sklepów stacjonarnych oraz ponad 2000 pracowników – było przedsięwzięciem pionierskim na skalę Polski i jako pierwsze z realizowanych w naszym kraju zakończyło się pełnym sukcesem.

Kontynuacją projektu było stworzenie aplikacji do zarządzania magazynem w salonach stacjonarnych, która również funkcjonuje na urządzeniach mobilnych/tabletach.

Nasze wsparcie:

analiza przedwdrożeniowa,
przygotowanie architektury rozwiązania,
przygotowanie parametryzacji i modyfikacji w Microsoft Dynamics AX 2012 R3,
prace programistyczne,
budowa aplikacji mobilnej,
testy,
szkolenia,
pomocne wsparcie helpdesk dla użytkowników końcowych.

Czas realizacji:

październik 2019 – kwiecień 2020

Cechy projektu:

Przeczytałeś właśnie jedną z wybranych realizacji. Szukasz sprawdzonych rozwiązań?