Zmiany w plikach JPK dotyczących faktur sprzedaży JPK-FA(4)

Ministerstwo Finansów opublikowało czwartą już wersję struktury pliku JPK-FA. Dla przypomnienia struktura ta należy do grupy jednolitych plików kontrolnych, których może żądać organ skarbowy w ramach prowadzonych czynności kontrolnych, sprawdzających bądź też postępowania podatkowego. Wówczas na dostarczenie pliku z danymi z faktur sprzedaży w odpowiedniej strukturze firma ma 3 dni.

Od kiedy obowiązuje nowa wersja struktury JPK-FA(4)? Od 1 kwietnia 2022.

Co zostało zmienione w JPK-FA(4)? W strukturze wprowadzono m.in. zaktualizowany słownik kodów krajów członkowskich UE, zaktualizowany słownik kodów walut, rozszerzono węzeł danych identyfikacyjnych osoby niefizycznej o numery identyfikacyjne dla celów OSS i IOSS (EUPLVATID i IMPLVATID), dodano nowy element dla celów raportowania stawek OSS i IOSS, oraz zaktualizowano szereg opisów elementów struktury. Szczegóły dostępne są w Broszurze Informacyjnej dot. JPK_FA(4) na stronach Ministerstwa Finansów.

Użytkowników, zarówno starszych wersji systemów ERP Microsoft Dynamics AX jak i najnowszych aplikacji Dynamics 365, zapraszamy do skorzystania z modułu JPK INLOGICA.

Monitorujemy zmiany. Dbamy o święty spokój księgowych!

Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.