CSP wiodącym modelem sprzedażowym oprogramowania Microsoft

Po 20 latach do lamusa odchodzi model nabywania oprogramowania Microsoft w ramach Programu Open License. Klienci – najczęściej małe i średnie przedsiębiorstwa, instytucje rządowe i edukacyjne – zawierali w ramach tego programu otwarte kontrakty, na których podstawie nabywali usługi i licencje (najczęściej wieczyste). Program ten kończy się 31 grudnia 2021.

Od nowego roku nie będzie można już odnawiać licencji ani kupować nowych w ramach umów Open License. W to miejsce wkracza funkcjonujący już od jakiegoś czasu model Cloud Solution Provider (CSP) i staje się wiodącym programem zakupowym oprogramowania Microsoft dla małych i średnich organizacji (do 500 użytkowników).

W ramach CSP można nabywać subskrypcje miesięczne lub roczne wszelkich licencji z grupy Microsoft 365, Office 365 czy Dynamics 365. Do programu CSP etapami wchodzą również licencje wieczyste (tzw. perpetual przeznaczone wyłącznie do instalacji lokalnej) jak na przykład popularny Office Standard 2019. W CSP dostępne są również 1- i 3-letnie licencje.

Masz pytania do programu CSP? Potrzebujesz licencji?

Jesteśmy dla Ciebie.

Jako autoryzowany reseller oprogramowania Microsoft w modelu CSP szybko i sprawnie dostarczymy Ci licencje w ramach na prawdę prostej i przejrzystej ścieżki realizacji zamówienia.

Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.