Kompleksowa opieka od analizy przedwdrożeniowej po modyfikację, personalizację i wdrożenie.

Produkcja okien
Klient:

OKNOPLAST

Wyzwanie

Zastąpienie poprzedniego narzędzia, dostosowanie (modułu JPK) do specyfiki funkcjonowania systemu u Klienta, usprawnienie procesu raportowania i weryfikacji danych, skrócenie czasu generowania danych oraz umożliwienie raportowania wg nowych wytycznych Ministerstwa Finansów.

Nasza rola

Kompleksowa opieka od analizy przedwdrożeniowej po modyfikację, personalizację i wdrożenie. Analiza obejmowała procesy, sposoby rejestrowania oraz źródła powstawania danych na potrzeby generowania raportu w systemie Klienta.

Efekt

W krótkim czasie wdrożyliśmy system, który obsługuje ponad 100 tys. faktur miesięcznie. Umożliwiło to terminowy raport danych do Ministerstwa Finansów w wymaganym terminie i formacie. Dokonaliśmy modyfikacji, dzięki którym narzędzie jest w pełni dostosowane do potrzeb Klienta. Rezultatem tych działań jest skrócenie czasu generowania danych oraz poprawiona ergonomia pracy, dzięki dodatkowym narzędziom do weryfikacji danych przed wysłaniem ich do Ministerstwa Finansów.

Oknoplast

Nasza współpraca z firmą Oknoplast zbiegła się w czasie z wprowadzeniem przez Ministerstwo Finansów obowiązkowych zmian w strukturze JPK dla podmiotów gospodarczych. Zlecenie obejmowało kompleksową obsługę programistyczną: od analizy przedwdrożeniowej, przez zaprogramowanie i dostosowanie nowego modułu JPK w ramach istniejącego już systemu Microsoft Dynamics AX, aż po jego modyfikacje.

Klient na wdrożenie naszego modułu zdecydował się, ponieważ zaprojektowane przez nas rozwiązanie charakteryzuje się nie tylko szybszym generowaniem danych, ale także lepszą optymalizacją z punktu widzenia user experience. W krótkim czasie osiągnęliśmy wyznaczone cele, dokonując nie tylko pełnego wdrożenia, ale również – na życzenie Klienta – personalizacji i dostosowania do używanego systemu Dynamics AX 2012.

Wdrożone rozwiązanie pozwala na sprawne raportowanie deklaracji do Ministerstwa Finansów i urzędu skarbowego w ramach obowiązujących wytycznych, skracając czas uzyskiwania potwierdzenia prawidłowości rozliczeń. Moduł wyposażony jest w mechanizm umożliwiający kontrolę zawartości katalogu zarówno na poziomie wystawiania faktur, jak i naniesienie korekt wtórnych po wygenerowaniu zestawienia. Dzięki temu proces jest znacznie wydajniejszym od standardowej procedury. Przedsiębiorstwa wyposażone w ten system mogą prowadzić wymagane czynności w bardziej efektywny sposób.

Kolejnym etapem współpracy z Klientem jest implementacja dodatku JPK Delivery, rozszerzającego obecne rozwiązania m.in. o możliwość wykorzystania podpisu elektronicznego oraz automatycznego wysyłania plików .xml bezpośrednio z system do serwisu Ministerstwa Finansów oraz śledzenia i pobierania UPO.

Nasze wsparcie:

analiza przedwdrożeniowa,
projektowanie systemu,
wdrożenie i modyfikacje Microsoft Dynamics AX 2012.

Czas realizacji:

październik – listopad 2020

Cechy projektu:

Przeczytałeś właśnie jedną z wybranych realizacji. Szukasz sprawdzonych rozwiązań?

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz politykę prywatności INLOGICA Sp. z o.o. Sp. k.