7 PODSTAWOWYCH BŁĘDÓW popełnianych we wdrożeniach ERP Microsoft Dynamics 365 Część 1

# 1 Brak harmonogramu

Ramowy harmonogram pozwala kontrolować budżet, przebieg wdrożenia, a finalnie – sukces prac. Brak opracowania bez oszacowania kosztów, terminu wykonania, a także nie założenie rezerwy czasowej i finansowej, wiąże się z dużym ryzykiem realizacji wdrożenia. A tego nikt sobie nie życzy. Zarówno po naszej stronie, jak i każdego Klienta.

Dopracowany harmonogram daje komfort w planowaniu i przeprowadzaniu wdrożenia. Umożliwia przypisanie do prac właściwych specjalistów, a także przygotowanie się na ewentualne problemy i ich rozwiązanie.

Harmonogram jest silnie związany z metodyką prac w której realizowane jest wdrożenie. INLOGICA na przykład realizuje prace w metodykach zwinnych, takich jak SCRUM.

  • Logicznie opracowany harmonogram podnosi wewnętrzną dyscyplinę wszystkich zaangażowanych we wdrożenie/projekt. Dzięki czemu zespół może pracować bez presji czasu, a to w realny sposób przekłada się na wydajność.
  • Dobry harmonogram pozwala na każdym etapie na bieżąco monitorować postęp prac. Optymalnie, gdy ma to miejsce co tydzień lub dwa, w zależności od zadania.
  • Dlatego tak istotne dla wdrożenia jest zarezerwowanie w harmonogramie miejsc, w których możemy sprawdzić postęp prac.
  • Ważnym warunkiem przy tworzeniu ramowego harmonogramu jest planowanie go wspólnie – wykonawca z Klientem. Jest to niezbędne dla powodzenia wdrożenia.

Najlepsze rady

  • Planuj ramowo – przygotowanie bardzo szczegółowego harmonogramu jest czasochłonne i kosztowne.
  • Kontroluj odchylenia od pierwotnego planu – zmiana zakresu wdrożenia wpływa na czas realizacji i budżet projektu.
  • Uwzględnij czynnik ludzki – pamiętaj o urlopach, załóż bufor czasowy na nieobecności wynikające z sytuacji losowych takich jak choroba czy kalendarz świąt.
  • Pracuj zwinnie – wprowadzaj korekty, wzbogacaj harmonogram o elementy, które zostały zdefiniowane po akceptacji pierwotnej wersji. To pozwoli na bieżące urealnianie budżetu i czasochłonności.
  • Zapewnij zastępowalność – dzięki temu utrzymasz ciągłość realizacji prac.

Zainteresował cię ten materiał, nie chcesz czekać- zapoznaj się z całością materiału już teraz. https://lp.inlogica.com/7-bledow

Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz politykę prywatności INLOGICA Sp. z o.o. Sp. k.