7 PODSTAWOWYCH BŁĘDÓW popełnianych we wdrożeniach ERP Microsoft Dynamics 365 Część 2

# 2 Niewystarczające zaangażowanie

Wdrożenie – czy potocznie mówiąc – “dowiezienie” projektu zależy od pracy zespołowej. I nie chodzi tu jedynie o dedykowany zgrany zespół specjalistów po stronie wykonawcy. Powodzenie zależne jest od owocnej i efektywnej współpracy obu stron. Gdy jedna strona angażuje się bardziej niż druga, realizacja może natknąć się na niepotrzebne utrudnienia.

Kolejna sprawa, to głębokie zaangażowanie w projektowanie założonych rozwiązań. Niestety nie jest to możliwe, gdy nie ma konkretnych osób przypisanych do zadania lub/i odpowiedzialność jest rozproszona. Optymalnym rozwiązaniem, byłoby przypisanie do projektu po stronie Klienta, takich osób, które mogą w imieniu zleceniodawcy podejmować wiążące decyzje i akceptować kolejne etapy prac.

Wiąże się to często z kompetencjami i przygotowaniem “merytoryczno-technicznym”. Często pojawiają się pytania, wątpliwości czy nowe pomysły, które trzeba omówić. Wówczas potrzebne jest zrozumienie kwestii i otwartość w rozmowach osób odpowiedzialnych za projekt (u Klienta).

Aby wdrożenie przebiegło zgodnie z opracowanym wcześniej ramowym harmonogramem, specjaliści potrzebują – dostarczonych przez Klienta – wszystkich wymaganych danych do wykonania projektu. Należą do nich m.in. plan kont, dostawcy, odbiorcy, kartoteki produktów/usług, wytyczne do VAT.

Jak widać, znajomość wdrażanych rozwiązań jest istotna nie tylko przy testach, ale i ustaleniach techniczno-organizacyjnych w trakcie całego procesu wdrażania.

Pomóc w tym mogą szkolenia poprzedzające wdrożenie. Z jednej strony, przygotują zespół Klienta do pracy z nowym systemem, z drugiej, pozwolą sprawdzić “stan wiedzy” o tym, co wdrażamy.

Najlepsze rady

  • Bądź aktywny – pozwól specjalistom na wykorzystanie ich doświadczeń, jednocześnie tam, gdzie to możliwe proponuj usprawnienia i modyfikacje ułatwiające prace w Twojej organizacji.
  • Kontroluj proces – zaplanuj cykliczne spotkania, podczas których zweryfikujesz postępy prac, odchylenia od pierwotnego planu etc.
  • Umocuj Twój zespół – nadaj członkom Twojego zespołu uprawnienia do podejmowania decyzji o ostatecznym kształcie i działaniu poszczególnych funkcjonalności wpływających na ich codzienną pracę.
  • Pytaj – Twoja firma zapewne nie zajmuje się wdrożeniami. Jeżeli coś jest niejasne, nie bój się zadawania pytań.
  • Testuj, testuj, testuj – sprawdzaj szybko, dokładnie i wielokrotnie przygotowane rozwiązania.

Zainteresował cię ten materiał, nie chcesz czekać – zapoznaj się z całością materiału juz teraz: https://lp.inlogica.com/7-bledow

Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz politykę prywatności INLOGICA Sp. z o.o. Sp. k.