Sprawozdanie o stosowanych terminach zapłaty.

Zatory płatnicze - jak zautomatyzować proces i być gotowym na dopełnienie nowych obowiązków sprawozdawczych? Poznaj nasze rozwiązanie!

Sprawozdanie o stosowanych terminach zapłaty.

Opublikowano: 20.01.2021

W związku ze zmianami w prawie część przedsiębiorców od 01.01.2021 r. została zobligowana przez ustawodawcę do złożenia sprawozdania o stosowanych terminach zapłaty. 

Odpowiadając na zapotrzebowanie zgłaszane przez Użytkowników systemu Microsoft Dynamics AX, zespół Inlogica przygotował rozwiązanie wspierające, ułatwiające i automatyzujące proces generowania danych koniecznych do sporządzenia ww. sprawozdania.

Funkcjonalność dostępna będzie w dwóch wariantach.

Podstawowy:

Umożliwia wygenerowanie bezpośrednio z systemu Microsoft Dynamics AX danych finansowych niezbędnych do złożenia rocznego sprawozdania o stosowanych terminach zapłaty w transakcjach handlowych za pośrednictwem platformy biznes.gov.pl.

Rozszerzony:

Oprócz podstawowej funkcji generowania właściwych danych na użytek samego sprawozdania, daje również możliwość bieżącego monitorowania zatorów płatniczych, chroniąc przedsiębiorcę przed przekroczeniem pułapu „nadmiernego opóźniania” określonego w ustawie.

Użytkownik samodzielnie definiuje reguły w systemie, których ewentualne naruszenie wyzwala wysłanie powiadomienia (alertu systemowego), minimalizując tym samym ryzyko nieświadomego narażenia się na konsekwencje ze strony instytucji nadzorujących. 

KONTAKT Z EKSPERTEM

Pozostałe aktualności

Sprawozdanie o stosowanych terminach zapłaty.

Zatory płatnicze - jak zautomatyzować proces i być gotowym na dopełnienie nowych obowiązków sprawozdawczych? Poznaj nasze rozwiązanie!

Praca zdalna - 5 sposobów na efektywną pracę.

Praca zdalna to nie tylko laptop, aplikacje i nietypowe miejsce do realizacji obowiązków. To również odpowiednie nawyki, które ułatwiają przebrnięcie przez dzień pełen wyzwań.

Birax rozwiązanie dedykowane dla systemu Dynamics AX.

Uzupełnij w automatyczny sposób dane odbiorcy/dostawcy w oparciu o integracje z Bazą Internetową REGON1, prowadzoną przez Główny Urząd Statystyczny.

Autorski moduł JPK z JPKV7M dla Microsoft Dynamics AX

Generuj szybko jednolite pliki kontrolne. Sprawdź jak usprawnić Raporty dzięki autorskiemu modułowi JPK ALL dla Microsoft Dynamics AX.

Kontakt