Praca zdalna - 5 sposobów na efektywną pracę.

Praca zdalna to nie tylko laptop, aplikacje i nietypowe miejsce do realizacji obowiązków. To również odpowiednie nawyki, które ułatwiają przebrnięcie przez dzień pełen wyzwań.

Praca zdalna - 5 sposobów na efektywną pracę.

Opublikowano: 19.11.2020

Na całym świecie firmy przechodzą na pracę zdalną.

Wymaga to zmiany podejścia do zadań i metod działania.

Jak pracować i zrobić wszystko, co ma się do zrobienia ?

Aby uniknąć siedzenia przed komputerem do późnych godzin nocnych, pracę trzeba odpowiednio zorganizować. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Skorzystajcie z naszych podpowiedzi jak usprawnić pracę w domu by była efektywna.


Przygotowanie przestrzeni do pracy


Znajdź przestrzeń w domu, w której możesz się skoncentrować. Dobrym pomysłem jest praca w przeznaczonym do tego miejscu. Uwierz, że o wiele wygodniej niż na kanapie, będzie Ci przy biurku w wydzielonym pokoju. Utrzymuj czystość i porządek w miejscu pracy.


Plan dnia


Twój rytm pracy online może wyglądać inaczej niż w biurze. Wyznacz sobie godziny pracy i staraj się ich nie zmieniać. Dobry plan dnia pomoże Ci zrealizować cele.

Gdy łączysz pracę z opieką nad dziećmi, poinformuj współpracowników o swoim harmonogramie, aby wiedzieli, kiedy mogą się z Tobą kontaktować.

Poinformuj domowników, w jakich godzinach będziesz pracować. Zaplanujcie, kiedy będziecie jeść, a kiedy jest czas na zabawę.


Utrzymanie odpowiednich granic


Spisz listę rzeczy do zrobienia, z taką  listą łatwiej się zorganizować. Wyznacz priorytety, aby łatwiej skoncentrować się na najważniejszych zadaniach.

Pamiętaj, aby robić przerwy oraz zadbać o nawodnienie organizmu i zdrowy posiłek.


Organizacja trybu pracy


Jednym lepiej pracuje się od bladego świtu, inni będą produktywniejsi dopiero, gdy się porządnie wyśpią. Jeżeli tylko masz możliwość weź pod uwagę tego typu potrzeby podczas ustalania swojego własnego trybu pracy.

Zadbaj o równowagę między pracą a życiem prywatnym. Określ zatem maksymalną dzienną ilość czasu na pracę i zaplanuj przerwy.


Utrzymanie sprawnej komunikacji i dostępu do danych


Praca zdalna może powodować poczucie izolacji. Warto zadbać o możliwość wirtualnego zebrania się całego zespołu, na przykład organizując poranne spotkania z pomocą aplikacji Microsoft Teams, podczas których omówicie  plan działań na aktualny dzień.

 

Zapewnienie dostępu do informacji oraz  skutecznej komunikacji w rozproszonych zespołach może być proste. Z pomocą przychodzą nam gotowe narzędzia. Chciałbyś dowiedzieć się, jakie rozwiązania mogą wspomóc Twój biznes? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT Z EKSPERTEM

Pozostałe aktualności

Sprawozdanie o stosowanych terminach zapłaty.

Zatory płatnicze - jak zautomatyzować proces i być gotowym na dopełnienie nowych obowiązków sprawozdawczych? Poznaj nasze rozwiązanie!

Praca zdalna - 5 sposobów na efektywną pracę.

Praca zdalna to nie tylko laptop, aplikacje i nietypowe miejsce do realizacji obowiązków. To również odpowiednie nawyki, które ułatwiają przebrnięcie przez dzień pełen wyzwań.

Birax rozwiązanie dedykowane dla systemu Dynamics AX.

Uzupełnij w automatyczny sposób dane odbiorcy/dostawcy w oparciu o integracje z Bazą Internetową REGON1, prowadzoną przez Główny Urząd Statystyczny.

Autorski moduł JPK z JPKV7M dla Microsoft Dynamics AX

Generuj szybko jednolite pliki kontrolne. Sprawdź jak usprawnić Raporty dzięki autorskiemu modułowi JPK ALL dla Microsoft Dynamics AX.

Kontakt