Biała lista dla Microsoft Dynamics AX

Zweryfikuj w automatyczny sposób rachunki bankowe kontrahenta w oparciu o Wykaz podatników VAT Krajowej Administracji Skarbowej. Przeczytaj i poznaj funkcjonalności narzędzia.

Biała lista dla Microsoft Dynamics AX

Opublikowano: 18.09.2020

Biała lista - funkcjonalność dla Microsoft Dynamics AX  dostępna dla wersji systemu AX 4 i 2012

Narzędzie ma za zadanie zapewnić wyższy stopień bezpieczeństwa realizowanych transakcji. Rozwiązanie wzbogaca system Microsoft Dynamics o nową funkcjonalność, która pozwala w sposób automatyczny zrewidować rachunki bankowe przypisane do kontrahenta w oparciu o integrację z Wykazem podatników VAT prowadzonym przez Krajową Administrację Skarbową. Sprawdzenie następuje na dzień złożenia zapytania, a wyniki zapytania są archiwizowane.

Dodatek Biała lista zawiera następujące funkcjonalności:

1.     Weryfikacja na poziomie księgowania faktur zakupu.


Sprawdzenie zostanie uruchomione podczas księgowania faktur zakupu poprzez zamówienie. System weryfikuje rachunek bankowy przypisany do faktury.


Sprawdzenie zostanie uruchomione podczas księgowania faktur zakupu poprzez arkusze faktur. System weryfikuje rachunek bankowy przypisany do dostawcy dla wiersza/załącznika faktury. Weryfikacja w arkuszach uruchamiana jest w procesach: Sprawdzanie poprawności oraz Księgowanie. 


2.     Weryfikacja w procesie generowania płatności.


Sprawdzenie zostanie zainicjowane podczas uruchomienia funkcji Generuj płatności w arkuszu płatności dostawców. Weryfikacja zostanie również zainicjowana w procesach: Sprawdzanie poprawności oraz Księgowanie arkusza płatności.

3.     Weryfikacja masowa rachunków bankowych dostawców.


Funkcja uruchamiana na wybrany dzień weryfikująca rachunki bankowe dostawców wprowadzone w systemie z plikiem płaskim.

Na indywidualne zamówienie istnieje możliwość dodania funkcji weryfikującej rachunek bankowy kontrahenta do wskazanego przez Klienta procesu księgowania.

Pozostałe aktualności

JPK z JPKV7M dla Microsoft Dynamics AX

Generuj szybko jednolite pliki kontrolne. Sprawdź jak usprawnić Raporty dzięki autorskiemu modułowi JPK ALL dla Microsoft Dynamics AX.

Jak dbać o pracowników i podnosić efektywność pracy zdalnej.

Poznaj sprawdzone metody na poprawę komfortu pracy zespołów. Dowiedz się jak wykorzystać możliwości Microsoft Teams i podnieść efektywność całego zespołu.

Weryfikacja płatnika VAT dodatek dla Microsoft Dynamics AX.

Usprawnij weryfikacje statusu płatnika VAT bezpośrednio z poziomu systemu Microsoft Dynamics AX. Przeczytaj więcej na temat dodatku.

Biała lista dla Microsoft Dynamics AX

Zweryfikuj w automatyczny sposób rachunki bankowe kontrahenta w oparciu o Wykaz podatników VAT Krajowej Administracji Skarbowej. Przeczytaj i poznaj funkcjonalności narzędzia.

Kontakt