Autorski moduł JPK z JPKV7M dla Microsoft Dynamics AX

Generuj szybko jednolite pliki kontrolne. Sprawdź jak usprawnić Raporty dzięki autorskiemu modułowi JPK ALL dla Microsoft Dynamics AX.

Autorski moduł JPK z JPKV7M dla Microsoft Dynamics AX

Opublikowano: 23.10.2020

Autorski moduł JPK dla Microsoft Dynamics AX pozwala na szybkie generowanie jednolitych plików kontrolnych zgodnie ze wzorcem struktur logicznych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów (według stanu na dzień 8 maja 2020). 

 

·         JPK_VAT (ewidencja podatku vat) wersje schematów (1)/(2)/(3), dla okresów do 30.09.2020

·         JPK_V7M (ewidencja i miesięczna deklaracja podatku vat), dla okresów od 01.10.2020

·         JPK_FA   (faktury sprzedaży) wersje schematów (1)/(2)/(3)

·         JPK_KR (księgi rachunkowe) 

·         JPK_WB (wyciągi bankowe) 

·         JPK_MAG (magazyn) 

 

Dane do utworzenia plików JPK generowane są w oparciu o pola i funkcje Microsoft Dynamics AX. Uzupełnieniem standardowych pól są formularze konfiguracyjne w aplikacji JPK. Konfiguracja aplikacji wykonywana jest jednorazowo po instalacji oprogramowania.

 

Krokiem pośrednim w tworzeniu plików JPK są dane, które przechowywane są w tabelach pomocniczych. Na podstawie utworzonych danych generowane są pliki XML zgodne ze strukturami logicznymi JPK. Taka architektura rozwiązania umożliwia przegląd wygenerowanych danych przed utworzeniem plików w formacie XML.

 

Moduł wyposażony jest w dodatek, umożliwiający wybór wersji schematu pliku w procesie jego generowania.   

                                                                                  

W ramach wdrożenia system Microsoft Dynamics AX zostanie zaktualizowany o oznaczenia wymagane dla dokumentów zakupu i sprzedaży: grupy towarów i usług (GTU), typy dokumentów i oznaczenia procedur, niezbędne do prawidłowego wygenerowania pliku JPK_V7M. 

Na życzenie Klienta moduł JPK może zostać rozszerzony o dodatek JPK Delivery umożliwiający kompleksowe zarządzanie wygenerowanymi plikami jpk oraz ich wysyłkę do urzędu, bezpośrednio z poziomu systemu Microsoft Dynamics AX.


W ramach umowy wdrożenia modułu Inlogica oferuje kompleksową obsługę programistyczno – konsultancką.


Moduł JPK dla Microsoft Dynamics AX jest dostępny dla wersji systemu AX 4, 2009 i 2012. 

KONTAKT Z EKSPERTEM

Pozostałe aktualności

Sprawozdanie o stosowanych terminach zapłaty.

Zatory płatnicze - jak zautomatyzować proces i być gotowym na dopełnienie nowych obowiązków sprawozdawczych? Poznaj nasze rozwiązanie!

Praca zdalna - 5 sposobów na efektywną pracę.

Praca zdalna to nie tylko laptop, aplikacje i nietypowe miejsce do realizacji obowiązków. To również odpowiednie nawyki, które ułatwiają przebrnięcie przez dzień pełen wyzwań.

Birax rozwiązanie dedykowane dla systemu Dynamics AX.

Uzupełnij w automatyczny sposób dane odbiorcy/dostawcy w oparciu o integracje z Bazą Internetową REGON1, prowadzoną przez Główny Urząd Statystyczny.

Autorski moduł JPK z JPKV7M dla Microsoft Dynamics AX

Generuj szybko jednolite pliki kontrolne. Sprawdź jak usprawnić Raporty dzięki autorskiemu modułowi JPK ALL dla Microsoft Dynamics AX.

Kontakt